KÜRT DEVLETİ, İSRAİL ve FİLİSTİN
Kuzey Irak kurulduğu günden bu yana, hem Türkiye hem de İsrail tarafından kontrol altına alınmak istenmiştir.Elan bölgede çok güçlü taktiksel savaşlar her iki devlet arasında kıyasıya sürdürülmektedir.

Türkiye hem kendi sınır güvenliği, hem gelecekteki süper güç olma hedefi, hem de Kürtlerle olan tarihi birlikteliğimizi yeniden güçlü bir şekilde oluşturmak için böyle bir politika gütmüştür.

İsrail ise Arz-ı-mev'ud diye adlandırılan "vaad edilmiş topraklar" hayaline kavuşmak, Türk-İslam Alemi'nin lider ülkesi Türkiye'yi önceleri kurdurulack olan kanton terör devletçikleri vasıtasıyla açılacak olan "terör koridorlarıyla" yıpratmak, sonrasında da, istediği kıvamı bulduğunda, yanına kendisine hizmet etmekte olan devletleri de alıp güçlü bir saldırı ile Türkiyeyi işgal edip, İslamiyyeti yok edip, dünyayı tek başına yönetmek amacındadır.

Türkiye'nin amacı ulvi,insani ve İslâmi, İsrail'in amacı sufli, sinsi ve hayvanidir.

Eğer İsrail Kürdistan Devleti'ni kurdurmayı başarırsa, Filistin'de uyguladığı taktiği uygulayarak, Kürtlerin topraklarını çeşitli vesilelerle safha safha ellerinden alacak, gelişen süreçte Kürtler Filistinlilerden beter olacaklardır.

Bölgede yaşayan Kürtlerin refah, huzur ve güven içerisinde yaşayabilecekleri tek ülke Türkiye'dir.Sünnî ve dindar müslüman Kürtler'in Türkiye haricindeki başka bir ülkede güven, refah ve huzur içinde yaşayabilmeleri, sosyolojik, psikolojik, ekonomik ve mezhepsel sebeplerden dolayı mümkün değildir.

Anlatılanları bölgedeki üst düzey Kürt yöneticileri ve aklı selim Kürtler de çok iyi idrak etmiş durumdadırlar.Ancak, Barzani ve yönetimi bir taraftan ABD ve dolayısıyla İsrail'in, diğer yandan da Türkiye'nin çok yoğun baskısı altındadır.Adeta iki arada, bir derede kalmış, ne yapacağını bilemez bir durumdadır.

Barzani'nin ve bölge Kürt halkının, Türkiye'nin İsrail'in planlarını alt-üst etmesi ve eskisinden çok daha güçlü bağlarla yeniden Türkiye ile entegre olmasından başka hiçbir çıkış yolu bulunmamaktadır.


Son Yazıları

2017.10.23 - KÜRT DEVLETİ, İSRAİL ve FİLİSTİN

İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu YorumlarıFutbol Ligleri Puan Tablosu

sanalbasin.com üyesidir