BENİM GÖZÜMDE ,VİCDANI OLAN İNSAN HEM ASİL HEMDE ADİLDİR …
               BENİM GÖZÜMDE ,VİCDANI OLAN İNSAN HEM ASİL  HEMDE ADİLDİR …

 

               Referandum startı verildi sahalarda seçmenlerin nabzı tutulmaya başlandı ve anket şirketleri elde ettikleri tahmini sonuçları ara ara  açıklamaya başladılar.

        Şu an bütün dikkatler evet hayırcılardan  ziyade  bunun yanındaki kararsızların durumu ve bunların  ikna edilmesinin seçim sürecini  belirleyici öneme sahip olması.

         Bir yandan paralelle mücadele devam ederken diğer taraftan Donald Trump’un Müslümanlara karşı nahoş olan tavrı ve almış olduğu kararların başta kendi ülkesini ikiye bölmesi ve  bütün Müslümanlar tarafından protesto edilmesi. Bunun devamında mart ayında yapılacak olan Hollandadaki seçimler ve seçimde Müslüman düşmanlığı ile tanınan aşırı ırkçı Özgürlük Partisi başkanı Geert  wilders’ açıklamaları arka arkaya gelince Dünyadaki Müslüman düşmalığıbın sonunun nereye gideceğini düşünmemek elde değil.

     Yunanistanın bir anda kardak adası girişimi ve kışkırtıcı söylemlerinden vaz geçmemesi dünya gündemini üzerine çekmiş durumda zaten Yunanistan 15 Temmuz darbe girişiminden kaçan  kendilerine sığınan ihanet şebekesi mensubu subayları vermemesi bu işin başlangıç sinyaliydi.

     Orta doğudaki güç savaşları ve Orta doğu haberleri askıya alınıp herkesin dikkati başka taraflara çevrildiği an anlıyorum ki Orta doğuda  farklı oyunlar yada farklı senaryo çalışmalarına başlanmış olduğudur.

    Hangi olaya el atılsa altından paralel ve paralel yapıya destek vermiş para elleri çıkıyor !!! Bu elleri tam manasıyla bir kıra bilsek işimiz daha kolay olacak diye düşünüyorum.Nasıl bir şebeke bu her taşın altındalar,Bindiğimiz bu gemide bir deliği kapatırken çok geçmeden başka bir yerden başka bir delik açılarak meşgul ve zor duruma düşürülmeyle karşı karşıya bırakılıyoruz.

 

           Ekonomik kriz çıkarmak için borazanlığa soyunan bazı kesimlerin oyunları tutmayacaktır . Cumhurun Reisinin Milli çağrısına halk duyarsız kalmayarak anında cevap vermiştir.

       Ne yaparlarsa yapsınlar bu necip milletin karşısında hiçbir güç duramayacaktır

        Doların yükselmesi için çaba harcayanlar kaos ve Ekonomik kriz peşinde olanlar yenilgiye uğratıldı ve uğratılacaklardır.Ekonominin bıçak sırtına bindirilmesi kimseye fayda vermez.

        Dünya Ülkelerinin bir kısmı  ve içimizdeki Vatan hainlerinin çoğu ellerinden geldikçe paralel denen bu yapıya her türlü lojistik ve maddi desteği ve hatta Medya desteğini sonuna kadar vermeye devam etmekteler.

       Halkımız oynanan oyunların ve böl parçala yok et mantığının kimlere ait olduğunu bu süreçte anlamış durumda.

         Parelel,barış süreci projesi ve en son hamleleri ise kaos çıkararak darbe yaparak itibarsızlaştırma çalışmalarıydı ve altında kalıp ezildiler.

         Aziz milletimiz Bahane değil çözüm üretenlerden yana Demokratikleşme ve İstikrarın devam ettiği,Kaos ortamlarından uzak ve Refah seviyesinin yüksek olduğu ve samimi idarecilerle yönetilmek  istiyor.

      Kesin olan bir şey ise bu referandum seçimi sürecinde halka her zamanki gibi yüreğini açanlar kazanacaktır.

       Bir ülkede muhalefet mutlaka olmalıdır lakin her şeye muhalefet olmak doğruyla yanlışı bir birine karıştırmak aslında  muhalefet olmaktan ziyade her şeye bahane bulmaktan başka bir şey değildir.Bunun sonucunda ise  her kim olursa olsun tökezleyip Halkın demokratik seçme hakkıyla yenilgiye uğrayacaklardır.

          Referandum sonucu ne çıkarsa çıksın kabullenmek ve ötekileştirmeden çıkan karara saygı göstermek birbirimizi sevmek hepimizin asli görevi olmalıdır çünkü halkın kararı üzerinde herhangi bir karar bulunmamaktadır.

 

  Halka halkın dili ile seslenmeyenler, istediklerini anlatamazlar..Jean j. Rousseau

 

 

Abdurrahman YEŞİLDAĞ

 

 


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu YorumlarıFutbol Ligleri Puan Tablosu

sanalbasin.com üyesidir