enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,4962
EURO
34,6090
Cargill

Final yarışmasına katılmaya hak kazandılar

Final yarışmasına katılmaya hak kazandılar
400
A+
A-

Orhangazi Ortaokulu büyük bir başarıya imza atarak 14. Uluslararası MEB Robot yarışmasında finallere katılmaya hak kazandı.

Pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ulusal Robot Yarışması’nın 14.’ncüsü 13-16 Haziran 2022 tarihlerinde Şanlıurfa da yapılacak. Orhangazili öğrenciler kategorilerinde ön elemeleri geçerek, finallere katılmaya hak kazandı.
Orhangazi Ortaokulu proje ekibi 14.Uluslararası MEB Robot Yarışması Çizgi İzleyen (temel seviye) kategorisinde ön elemeyi geçerek 13-16 Haziran 2022 tarihleri arasında Şanlıurfa’da yapılacak final yarışmasında İlimizi temsil edecek okullar arasında yer alma hakkı kazandı. Orhangazi Ortaokulu proje ekibi finallerde yarışacak 218 proje arasında 2 proje ile yer alıyor.

Okul Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ümit KABAKÇI’nın oluşturduğu Robotik Kodlama Ekibi Bursa’ da ön elemeyi geçen 17 proje arasında 2 projenin sahibi oldu.
Furkan Özcan, Ege Saidoğlu, Nida Elif Fidan, Ayaz Efe Fidan, Enes Karagüzel, Metehan Bilgi, Enes Taha Tosun Ve Hasan Kemal Kabakçı dan oluşan Robotik Kodlama Ekibi yaptıkları 2 proje ile ilçemizi ve okulumuzu Şanlıurfa’da temsil edecekler. Ümit Hocamıza ve öğrencilerimize finalde başarılar diliyoruz

ETİKETLER: