enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5018
EURO
34,5754
Cargill

Avcı Adaylarına yönelik eğitim kursları tamamlandı.

Avcı Adaylarına yönelik eğitim kursları tamamlandı.
444
A+
A-

Orhangazi Halk Eğitim Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Bursa Şube Müdürlüğü ile birlikte açılan Avcı Adaylarına yönelik eğitim kursları tamamlandı.

Bilinçli ve sürdürebilir av için düzenlenen avcılık eğitim kurslarında başarılı olan kursiyer “Avcı Eğitim Kurs Bitirme Belgesi” almaya hak kazandı.
Verilen eğitim kurslarında, avcılara av ve yaban hayvanlarını, yaşama ortamlarını, bunların korunmasını ve geliştirilmesini, av ve yaban hayatı yönetimi gibi bilgilerin yanı sıra av köpekleri, avda kullanılan yırtıcılar, sağlık bilgisi, ilk yardım, av silahlıları ve uygulaması, avcılığın tarihi felsefesi ve özü, av için gerekli bilgiler, avcılıkta ahlaki bilgiler, ekoloji bilgisi ve çevrenin korunması ve yurdumuzda av hayvanları başlıkları kapsamında kursiyerlere detaylı bilgiler veriliyor. Ayrıca kursta avcılığın, av turizminin, yaban hayvanlarının üretiminin, toplumun bilinçlendirilmesi, avcıların eğitimi, av ve yaban hayatına ilişkisi ile ilgili bilgiler de avcı eğitim kurslarında yer aldı.

Avcılık kursuna gitmek isteyenlerin ilçe merkezlerindeki Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvurmaları neticesinde yeni kurslar açılacaktır.Kaçak avcılığa yönelik şube müdürlüğümüzce oluşturulan av koruma ekiplerimizce koruma kontrol çalışmalarımız devam etmektedir.