enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,1986
EURO
34,9779
ALTIN
2.451,54
BIST
10.899,28

Bizim derdimiz sadece ekmeğimiz

Bizim derdimiz sadece ekmeğimiz
A+
A-

Döktaş Fabrikası ile Taşıyıcılar Kooperatifi arasında, fabrikanın yükünü farklı şirkete taşıtmasının öğrenilmesinin ardından gerginlik yaşandı. Gerginlik sırasında yaşanan arbede de kooperatif üyesi 6 kişi gözaltına alındı. Kooperatif üyeleri Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Beytullah Güneş ile savcılığa verdikleri ifadelerin ardından serbest bırakıldı.
Haklarını savunmak istediler
Geçtiğimiz akşam Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi ile anlaşmaları olmasına karşın, Döktaş Farikası’nın başka bir firmaya yük taşıtıldığını öğrenen üyeler fabrika çıkışına toplandı. Kooperatif üyeleri aralarındaki anlaşma karşısında bu tarz bir uygulamanın neden yapıldığını öğrenmek istedi. Haklarını savunmak isteyen kooperatif yetkilileri ve üyeleri ile Döktaş Fabrikası’nda bulunan sevkiyat sorumluları arasındaki sözlü tartışma kısa süre sonra arbedeye dönüşünce olay yerine polis geldi.

Emniyet Müdürü ikna etti
Tartışmaların ardından Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Beytullah Güneş, görüşmek için fabrikaya girerek, buradaki yetkililerin aralarındaki sözleşmeye aykırı davranarak farklı firmalara verdikleri taşımacılık işine itirazda bulundu. İki saati aşkın geçen tartışmalı sürecin ardından olay yerine gelen Orhangazi Emniyet Müdürü Nail Dalsar’ın ikna ettiği kooperatif üyeleri fabrika önünü terk etti.
6 üye serbest bırakıldı
Arbede esnasında olayı yatıştırmak isteyen güvenlik güçleri ve sivil polislerden bazılarının darbe alması sebebi ile suç duyurusunda bulunması sonucu 6 üye gözaltına alındı. Dün adliyede Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Beytullah Güneş ile birlikte savcıya ifade veren 6 üye, alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

‘Bizim derdimiz sadece ekmeğimiz’

Daha sonra Kooperatif Binasına geçerek kooperatif üyelerine teşekkür eden Beytullah Güneş, “Biz bir aile olduğumuzu, birlik beraberlik içinde olduğumuzu göstererek tüm zorlukları aşabileceğimizi bu gün gösterdik. Bizim derdimiz sadece ekmeğimiz. Tek derdimizin yaşadığımız bölgede hakkımız olan ekmeğimizin peşinde olduğumuzu anlattık. Yüce Türk adaleti bizi bir kez daha yanıltmadı. Adaletin güçle olmadığını gördük. Burada gösterdiğimiz duruş ve birlik beraberliğimize olan inanç bizi daha da güçlendirecek. Bu gün bu duruşla gururlandık ve geleceğe daha güzel bakıyoruz. Bize süreç boyunca destek olan, konuya en az bizim kadar hassas yaklaşan siyasi partilerimize, STK yetkililerimize ve diğer dinamiklerimize yürekten teşekkür ediyorum. Ama en çok bu büyük ailenin her türlü durum ve haksızlık karşısında ne denli dik ve tek yürek duracağını bir kez daha gösteren kooperatif üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu birliktelik bizi daha nice başarılı işlere ulaştıracak ve büyütecek” dedi.