enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65

Mustafa Sarıgül esprisi gündem oldu

Mustafa Sarıgül esprisi gündem oldu
A+
A-

BTP Lideri Hüseyin Baş’tan Sarıgül taklidi : Niye az bayrak astın?

Pazar günü yapılacak 8. Olağan Büyük Kongre öncesi sahaya inen BTP Lideri Hüseyin Baş, partili gençlerle birlikte Başkent Ankara sokaklarında bayrak astı, yaptığı Sarıgül esprisiyle sosyal medyada gündem oldu.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Pazar günü Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak 8. Olağan Büyük Kongre hazırlıklarını sürdürüyor.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş hazırlıkların her aşamasını bizzat kendisi takip ediyor.

Partisinin Ankara gençlik teşkilatıyla birlikte sahaya inen Hüseyin Baş başkent sokaklarına parti bayraklarını astı.

Mustafa Sarıgül esprisi gündem oldu

Renkli görüntülerin yaşandığı bu işlem sırasında BTP liderinin Mustafa Sarıgül esprisi herkesi güldürdü.

Bayrak asma işleminden sonra gençlerle birlikte poz veren Hüseyin Baş, TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, ‘Neden az üye var’ diyerek teşkilat mensuplarına kızmasına gönderme yaparak ‘Niye az bayrak astınız’ diye espri yaptı.

Bu renkli anları, sosyal medya hesabından Sarıgül’ü de etiketleyerek paylaşan BTP lideri, “Sevgiler Sarıgül. Gençlerle bayraklarımızı astık, kongremize herkesi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

BTP Liderinin bu paylaşımını beğenip altına yorum yazan Mustafa Sarıgül de, ‘Sevgili kardeşim, Yardıma geleyim mi?’ ifadelerini kullandı.

“Çözümün, projelerin anlatılacağı kongre”

Herkesi BTP’nin büyük kongresinde davet de eden Hüseyin Baş, Pazar günü saat 12:00’da başlayacak kongrenin, Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntılara ilişkin çözümlerin dile getirileceği bir kongre olacağını ifade etti.

Kongreye 1358 delegenin yanı sıra, Türkiye’nin dört bir yanından büyük bir katılımın gerçekleşeceği açıklandı.

Genel Başkan Hüseyin Baş’ın tek aday olduğu kongrenin sloganı da “At Bi Format”, “Türkiye’yi Yönetecek Gençler Aranıyor” ve “Gençler Halleder” olarak belirlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak olan kongrede konuşacak olan BTP Lideri Hüseyin Baş’ın ekonomiden dış politikaya kadar geniş bir yelpazede değerlendirmelerde bulunması bekleniyor.

BTP 8. Olağan Büyük Kongresi’nde, 14 Nisan 2020’da Hakk’a yürüyen merhum genel başkan Prof. Dr. Haydar Baş da, özel bir sinevizyon gösterisiyle anılacak.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın vefatının ardından Hüseyin Baş, 18 Ekim 2020’de gerçekleştirilen olağanüstü kongrede BTP genel başkanlığına seçilmişti.