enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
30,8795
EURO
33,2780
CARGILL

Orhangazi Devlet Hastanesi’ndeki doktor sıkıntısına dikkat çekti.

Orhangazi Devlet Hastanesi’ndeki doktor sıkıntısına dikkat çekti.
633
A+
A-

İyi Parti Orhangazi İlçe Başkanı İsmail Kaya,Orhangazi Devlet Hastanesi’ndeki doktor sıkıntısına dikkat çekti.

Devlet Hastanesinde doktor olmadığı yönünde şikayetlerin geldiğini belirten Kaya, “Orhangazi Devlet Hastanesi’nde 8 branşta doktor yok. Orhangazililer, çevredeki özel hastanelere gitmek zorunda kaldıklarını söylediler” dedi.

Branş Doktoru Yok
İyi Parti Orhangazi İlçe Başkanı İsmail Kaya yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;Orhangazi Devlet Hastanesi an itibariyle 8 branşta doktor olmadığı için adeta çevre ilçelere ya da özel hastanelere sevk başhekimliği gibi çalışır hale gelmiş.
83 bin nüfuslu bir ilçenin Devlet Hastanesinde Cildiye, Kulak Burun Boğaz, Göğüs hastalıkları, Psikiyatri, Biyokimya doktoru yok. Kardiyoloji, Ultrason, Fizik tedavi doktorları haftada 1 gün geçici görevli olarak hasta kabul ediyor. Diğer branş doktorlarının izinleri düşünüldüğünde ”Orhangazi Doktorsuz Hastane” ünvanı yersiz olmaz sanırım.
Hemşerilerimiz Mağdur Oluyor.
Belli ki ”ağır çalışma koşullarından” dolayı doktorlar burada kalmak istemiyor. Nedir bu ”ağır çalışma koşulları”.
10-15 km geride Gemlik Devlet Hastanesinde 2 Göğüs Hastalıkları. 2 Psikiyatri, 2 Kardiyoloji, 2 Radyoloji uzmanı varken ilçemizde neden hiç yok. Gemlik’te 5 Ortopedi, 5 Anestezi, 3 Genel Cerrah, 3 Göz doktoru görev yaparken Orhangazi’de neden 1 er doktor görev yapıyor ve izinli oldukları günlerde hemşerilerimiz mağdur oluyor.
İLÇEYİ İDARE EDENLERİN UMURUNDA MI?
-Gemlik’te her branşta birden fazla doktor görev alırken Orhangazi’li neden mağdur?
-İlçeyi idare edenler sebebini hiç merak ettiniz mi ya da sizin umurunuzda mı?
-Orhangazi Kaymakamı, Orhangazi Belediye Başkanı, Akparti ilçe başkanı bu konuyla ilgili çalışmanız var mı?
-Bölge Milletvekili Sn. Zafer Işık Gemlik’e pozitif ayrımcılık yapmanı anlıyoruz ancak Orhangazi’den aldığın oyları unuttun mu?
-Görev süresi dolmadan apar topar değiştirdiğiniz Başhekimden sonra işlerin daha kötüye gitmesinden hicap duyuyor musunuz?
-Acil servis te olumlu bir düzenleme ile başlayan arkasını getiremeyen Başhekime 112 acil servis müdürü değil, Devlet Hastanesi Başhekimi olduğunu hatırlatmayı düşünüyor musunuz?
– Sn Başhekim çalışma arkadaşlarınız neden ilçemizde kalmak istemiyor, hiç özeleştiri yaptın mı?
Vatandaşı hasta ettiniz en azından Doktorumuza dokunmayın. Acilen gereğini yapın. Daha önce ya aymazlık, ya çaresizlik demiştik. Artık beceriksizlik olarak düşünüyoruz ve bunun cezasını Orhangazi’ye çektirmenizi kabul etmiyoruz.