enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,1415
EURO
34,9165
Cargill

Orhangazi Devlet Hastanesi’ne yeni doktor müjdesi

Orhangazi Devlet Hastanesi’ne yeni doktor müjdesi
572
A+
A-

AK Parti ilçe başkanı Ulusu Sağlık Bakanı ile görüştü, hastane için müjdeli haber geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz günlerde Bursa ziyaretinde AK Parti Orhangazi ilçe başkanı Gökhan Ulusu’nun bakandan talep ettiği doktor atamaları gerçekleşti. Orhangazi Devlet Hastanesine 2 psikiyatr, 1 çocuk doktoru ve 3 de yeni pratisyen hekim ataması yapıldı. yeni doktorlar Mayıs ayı itibarı ile Orhangazi’de göreve başlayacak.

AK Parti Orhangazi İlçe başkanı Gökhan Ulusu, geçtiğimiz gün Bursa’ya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya geldi. Bursa’daki ziyarette bakan Koca ile görüşen Ak Parti Orhangazi İlçe başkanı Gökhan Ulusu, bakan Koca’ya Orhangazi’de sağlıktaki son durum ile ilgili bir sunum yaptı. Orhangazi Devlet Hastanesindeki doktor açığı ile ilgili de bakan Koca’ya bilgi aktaran Ak Parti ilçe başkanı Gökhan Ulusu, Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında Orhangazi Devlet Hastanesine 6 yeni doktor atamasının gerçekleştirildiğini belirterek, bu noktada 30 Nisan tarihi itibarı ile atamaları gerçekleştirilecek olan 2 psikiyatr uzmanı, 1 çocuk doktoru ve 3 pratisyen hekimimiz mayıs ayı itibarı ile Orhangazi Devlet Hastanesinde hasta kabulüne başlayacak dedi.

Hem uzman kadro hem sağlık tesisleri ile eksiksiz ilçe

AK Parti Orhangazi ilçe başkanı Gökhan Ulusu, 20 yıl öncesine göre Orhangazi’de özellikle sağlıkta birçok devrimi gerçekleştirdiklerini belirterek, yeni hastaneden 9 ayrı aile sağlığı merkezine, Sağlıklı yaşam merkezinden bir çok yeni sağlık ocağına, tek 112 Acil Servis noktasından bugün 3 ayrı 112 Acil Servis noktasına kadar hem fiziki anlamda hem cihaz anlamında hem de uzman kadro anlamında ilçemizin eksiklerini tek tek gidermeye gayret ediyoruz. Bu noktada ilçemizin hekim kadrosu ile ilgili bizlere desteğini esirgemeyen Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya, İl Başkanımız Davut Gürkan’a ve Milletvekillerimiz Mustafa Esgin ve Zafer Işık’a teşekkür ederim dedi.