enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58

OTSO komite başkanları ile toplantı gerçekleştirdi.

OTSO komite başkanları ile toplantı gerçekleştirdi.
A+
A-

Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya 15 Meslek Komitesi’nin ve girişimci kurullarının başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı, “ Geçtiğimiz zamanlarda birçok vesileyle sizlerle bir araya geliyorduk. Bunlardan en önemli gördüklerimizden biri de meslek gruplarımızla bir araya geldiğimiz sektörel toplantılardı. Ancak maalesef yaşanan “Pandemi” sebebiyle yayınlanan birçok bakanlık genelgeleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği talimatları nedeniyle sizlerle bu toplantıları gerçekleştiremedik. Alınan önlemler ve aşıların yaygınlaşması sayesinde kısmen de olsa normalleşme sürecine girdik. İnşallah bir daha kapanma süreçlerini yaşadığımız bir duruma dönmeyiz.

Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte bizlerde fuar, üye ziyaretleri ve toplantı gibi faaliyetlerimizi de başlattık ve sizlerle bir araya gelmeye başladık. Bu gün burada sektörel toplantıları başlatmadan önce, komite başkanlarımızla bir araya gelmek ve öncelikle sizlerin görüşlerini almak üzere toplanmış bulunmaktayız. Bizler notlarımızı tek tek alarak, sizlerin bahsetmiş olduğu konular hakkında çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bu nedenle meslek gruplarınızda bulunan üyelerimizin taleplerini ve yaşadığı sıkıntıları dile getirmeniz bizler için son derece önemli olacak.

Çıkacak sonuçlar doğrultusunda ise, önümüzdeki zaman içerisinde yapmak istediğimiz sektörel toplantıları da hep birlikte planlamış olacağız. Bu vesileyle sorunların tespiti ve çözümü noktasında bir arada olmaktan memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek istiyor verimli ve güzel bir toplantı olmasını diliyorum” dedi.

Meslek komitelerinin taleplerini iletmek ve bir takım konular üzerinde fikir alışverişinde bulunmak üzere komite ve girişimci kurulları başkanlarıyla bir araya gelindiği toplantıda, inşaat sektörünün otopark yönetmeliği konusunda yaşadığı sorunlar, köy statülerinin tekrar uygulanmasının mümkün olup olmadığı, kadastro çalışmalarındaki gecikmeler ve bu gecikmelerden dolayı yaşanan sorunlar gibi sektörel konulardaki sıkıntılar dile getirildi.