enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97
CARGILL

Özel hastanelere yönlendiriliyor

Özel hastanelere yönlendiriliyor
548
A+
A-

Orhangazi İyi Parti İlçe Başkanı İsmail Kaya, Sağlık görevlilerimiz ve Vatandaşlarımızdan  gelen şikayetlere göre Orhangazi Devlet Hastanesi Acil servisinde yaklaşık 2 haftadır ”ateş düşürücü serum” yok. Hastalar ya daha etkisiz yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılıyor, ya da özel hastanelere yönlendiriliyor dedi.

‘Acil servislerde ateş düşürücü serum bulunamıyor’

Orhangazi İyi Parti İlçe Başkanı İsmail Kaya yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Ülkemizde her alanda baş gösteren yönetim krizi maalesef sağlığımızı da tehdit etmeye devam ediyor. Pandemi döneminde yoğunluktan dolayı tedaviler erteleniyor, medikal malzeme eksikliği dolayısıyla ameliyatlar yapılamıyor, döviz kurundan ötürü her ay onlarca ilaç SGK kapsamından çıkarılıyor. Yetmezmiş gibi acil servislerde ateş düşürücü serum bulunamıyor.

Korona vaka sayıları rekor seviyelere ulaşmış, mevsim şartları gereği Grip vakaları en üst seviyeye çıkmışken Orhangazi Devlet Hastanesi Acil serviste en çok ihtiyaç duyulan ”ateş düşürücü serum” bulunmaması aymazlık değilse çaresizliktir.

‘Özel hastanelere yönlendiriliyor’

Sağlık görevlilerimiz ve Vatandaşlarımızdan  gelen şikayetlere göre Orhangazi Devlet Hastanesi Acil servisinde yaklaşık 2 haftadır ”ateş düşürücü serum” yok. Hastalar ya daha etkisiz yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılıyor, ya da özel hastanelere yönlendiriliyor. Sağlıkta çağ atlamanın dillendirildiği bir dönemde böyle bir eksiklik hem hastalarımızı hem de sağlık görevlilerimizi zor durumda bırakıyor.

‘Ulusu ve Aydın bu durumdan haberdar mıdır?’

İktidar Partisi ilçe başkanı Gökhan Ulusu, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın sosyal medya hesaplarında ilçemize hekim atamalarını gururla paylaşırken, bu durumdan haberdar mıdır? İlçemizi ziyaret eden Akparti milletvekillerine konudan haberdar ediyorlar mı?

”Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi”. Allah ikisininde eksikliğini yaşatmasın. Sizin eksiklerinizde hemşehrilerimizin sağlığını eksik hale getirmesin.

Sayın İlçe Kaymakamımızın ivedilikle konuyla ilgileneceği ve çözüm üreteceğini ümit ediyor, Orhangazi kamuoyuna saygılar sunuyoruz.