enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58

Türkiye’nin Kripto Paralara Bakış Açısı Değişiyor mu?

Türkiye’nin Kripto Paralara Bakış Açısı Değişiyor mu?
A+
A-

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı değerlendirmede şu sözlere yer verdi: “Bitcoin’i ülkesinin resmi para birimi ilan eden El Salvador Başkanı Nayib Bukele bugün saat 16:30’da Külliye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşecek.

Türkiye’nin kripto paralara bakış açısı ele alınıp, metaverse hakkında ilerici adımları ve açıklamaları düşünüldüğünde kripto paralara bakış açısı değişir mi merak konusu oldu. Komşu İran’ın da bankacılık sistemine kripto paraları entegre edeceği düşünüldüğünde Nayib Bukele ziyareti merak konusu oldu. Kripto paralarda ataletsizlik devam ediyor.

Bitcoin 42.000$ seviyesini kalıcı olarak kıramazken, aşağı yönlü teknik görünümde baskı devam ediyor. Beklenen volatilite(zımni volatilite) Bitcoin’de %40’ın altına geriledi. Hareketin yavaşlayacağı ve aşağı baskının devam ettiği beklenildiğini gösteren zımni volatilite, Bitcoin 40-42 bin bölgesine gerilese de yatırımcıyı alması için cezbetmiyor.

Aynı yatırımcı bir miktar daha düşmesi halinde alırım beklentisinde bulunuyor. Bugün aynı zamanda Temsilciler Meclisi’nde madencilik görüşmesi yapılacak, ocak ayı oldukça farklı konularla birlikte kripto paraları baskılıyor. Bitcoin’de aşağı yönlü olasılık devam ediyor.36.000-38.000$ aralığına işaret eden teknik dönüş formasyonu devam ediyor. 44.000$ seviyesi kırılamadığı sürece bu seviyelerin görülme ihtimalleri devam edebilir.

Ancak büyük düşüşten ziyade Bitcoin bu bölgeden yeni bir toparlanma evresine geçebilecek zincir verilere sahip.”