enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2150
EURO
35,0982
ALTIN
2.517,82
BIST
10.643,58

Atıklar mobil atık getirme merkezine

Atıklar mobil atık getirme merkezine
A+
A-

Orhangazi Belediyesi Çevre dostu bir çalışma başlatıldı. Bu bağlamda ilçe genelinde 5 ayrı noktada 5 adet 7 bölmeli mobil atık getirme merkezi yerleştirildi.

Mobil atık getirme merkezleri 20 Mayıs Cuma günü hizmete sunuldu. Mobil atık getirme merkezlerinde, kâğıt-karton, plastik, cam, metal, elektronik atıklar, atık piller ile bitkisel atık yağ ayrı bölmelere atılarak toplanacak.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından hibe olarak gelen 5 adet mobil atık getirme merkezi. Atık türüne göre lisanlı firmalar tarafından toplanarak geri dönüşümü sağlanacak. Mobil atık getirme merkezlerinin olduğu noktalar; Orhangazi Meydanı, Hürriyet Taksi Durağı Önü, Alis Yürüyüş Yolu Girişi ve Orkent Pazaryeri Yanı, Siteler Bölgesi Armagaz Karşısı Şeklinde tespit edildi.

Orhangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre koruma birimi tarafından yapılan bilgilendirme de, halkımızın mobil atık getirme merkezlerimizi yoğun bir şekilde kullanmasını rica ederken, bir ricamız da, atık merkezimizin ilgili Ünitesi’ne tanımlı atıklardan farklı çöplerin konulmaması konusunda olacak, dendi.