enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
30,9208
EURO
33,4592
CARGILL

Hanımlar lokali misafirhane oluyor

Hanımlar lokali misafirhane oluyor
671
A+
A-

Orhangazi Belediyesi Hanımlar Lokalinin bir bölümü kız öğrenciler için misafirhaneye çevriliyor.

2021 -2022 Eğitim öğretim yılında Üniversiteler de yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte ilçe dışından gelen öğrenciler için yurt sorunu yeniden gündeme geldi.

2021 -2022 Eğitim öğretim yılında Üniversiteler de yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte Uludağ Üniversitesi Orhangazi Yeniköy Asilçelik Meslek Yüksek Okulunu kazanarak ilçeye gelen öğrenciler için yurt sorunu yeniden gündeme geldi. Orhangazi Belediyesi sorunun giderilmesi için kolları sıvadı. İlçe merkezinde bulunan Hanımlar lokali binasının bir bölümünün Üniversiteli Kız öğrenciler için misafirhaneye dönüştürülmesi kararı alındı.

Uludağ Üniversitesi Orhangazi Yeniköy Asilçelik Meslek Yüksek Okulunu kazanarak İlçeye gelen öğrenciler için yurt inşa edilmesi noktasında çalışmaların devam ettiği belirten Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın “ İlçemiz için önemli bir yeri olan Meslek Yüksek Okulu’na gelen öğrencilerimiz için yurt inşa edilmesi konusunda çalışmalarımız sürüyor. Bu konuda görüşmelerimiz sürerken, ilçemize gelen öğrencilerimizin barınma ile ilgili sorunlarını bir nebze olsun hafifletmek ve onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu nedenle kız öğrencilerimizin barınma sorununu bir nebze olsun hafifletmek için İlçe merkezinde bulunan Hanımlar Lokalimizin bir kısmını misafirhaneye dönüştürme kararı aldık.” dedi.

Hanımlar Lokali’nin Kız öğrenci misafirhanesine dönüştürülmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Aydın gerekli düzenlemelerin en kısa sürede tamamlanarak, hizmete açılacağını belirtti.