enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,1913
EURO
34,9831
Cargill

Bulgaristan seçimlerine Orhangazi’den 763 oy!

Bulgaristan seçimlerine Orhangazi’den 763 oy!
606
A+
A-

Bulgaristan’da parlamentoda yeteri çoğunluk sağlanamaması nedeniyle bu yıl üçüncü kez alınan milletvekili seçim kararı ile birlikte cumhurbaşkanlığı seçimi başladı. Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa’da yaşayan çifte vatandaşlar da parlamentoda daha fazla Türk milletvekilinin seçimi kazanması ve Bulgaristan tarihinde ilk kez cumhurbaşkanlığı için Türk aday olan Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin Genel Başkanı Mustafa Karadayı’ya destek amacıyla sandık başına koştu.

Bulgaristan seçimlerine Orhangazi’den 763 oy!
Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) Başkanı Hüseyin Ali Yetim, pazar günü Bulgaristan’da yapılan seçimlere Orhangazi’den 763 oy kullanıldığını, Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Partisi’ne 761 oyun geçerli olduğunu 2 oyun geçersiz olduğunu belirtti.
Türkiye genelinde olduğu gibi Orhangazi’de yaşayan çifte vatandaşlar da parlamentoda daha fazla Türk milletvekilinin seçimi kazanması ve Bulgaristan tarihinde ilk kez cumhurbaşkanlığı için Türk aday olan Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin Genel Başkanı Mustafa Karadayı’ya destek amacıyla sandık başına koştu.


Orhangazi’de yaşayan çifte vatandaşlar seçimlerde oy kullanmak için Orhangazi Tuna İlkokulu’nda kurulan sandıkta uzun kuyruklar oluşturdu. Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin Genel Başkanı Mustafa Karadayı için Orhangazi’den 760 oy kullanıldı.