enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,6211
EURO
34,7906
Cargill

Fed’in Kafası Karıştı

Fed’in Kafası Karıştı
532
A+
A-

Fed’in Kafası Karıştı, Enflasyon Söylemleri Arzı Sınırlı Kripto Paralara Yarayabilir

Huobi Global Araştırma Beste Naz Süllü, kripto para yatırımları ile ilgili son gelişmeler ışığında yaptığı değerlendirmede şu sözlere yer verdi: Fed Başkanı Powell’ın dün Senato Bankacılık Komitesi önünde yapmış olduğu konuşma ve soru-cevap kısmından aldığımız notlarda; enflasyon baskısının sürdüğü ve bu nedenle piyasaya sağladıkları para arzını planlanan süreden daha erken bitirme (tapering) planları olabileceği vurgusu yapıldı.

Fakat Fed’i piyasanın gerisinde bırakan bir söylem vardı ki Powell’ın ‘geçici’ enflasyon vurgusu sunumdan kaldırıldı. Piyasa varlık alımlarının azaltılacağı söylemleri sonrası satışa geçse de enflasyondaki belirsizlik ve yüksek risk kavramı, enflasyondan kaçınma yatırımları olan Bitcoin ve arzı sınırlı olan coinler için ileriki günler adına yukarı potansiyel teşvik ediyor. Fakat önemli bir risk var ki 2018 yılından bu yana S&P 500 iki katına çıktı ve Powell’ın mesajları oldukça karışık aynı zamanda ‘değişken’. Dün piyasada en asgari tepki veren varlık kripto paralar oldu.

Bitcoin’de 57.000$ seviyelerinden artık dönüş sinyalleri almaya başladık. Bu bölgenin de destek olduğunu teknik olarak da 63.800$ seviyesine taşıyacak flama formasyonu olduğunu görüyoruz. 59.600-59.700 majör direncimiz olurken, Ethereum’da rekor seviyelere doğru hazırlık sürüyor. Ethereum’da sene sonu 4500$ hedefimizi bir ay erken tamamlasak da gelişmeler doğrultusunda 6000$ beklentileri piyasada bulunuyor. Bugün QTUM’un yarılanması ve Horizen (ZEN)’in ağ güncellemeleri bulunuyor.