enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,4622
EURO
34,4979
Cargill

Gölyaka’da hummalı çalışma

Gölyaka’da hummalı çalışma
16
A+
A-

Orhangazi Belediyesi birçok mahallede planladığı çalışmaları tamamladıktan sonra Büyükaile projesi ile Gölyaka Mahallesine hizmet çıkartması yaptı. Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park ve Bahçeler Birimi, Zabıta, Veteriner İşleri ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlükleri, Orhangazi Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK) ve Beyaz Masa grupları çalışmalarda etkin bir rol üstlendi. Belediye Başkanı Bekir Aydın, BüyükAile çalışmasına Belediye Başkan Yardımcıları İlhan Kılıç, İbrahim Korkmaz ve ilgili birim müdürleri ile birlikte katıldı.

Belediye Başkanı Bekir Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “BüyükAile çalışmamızı merkez Mahalle çevre mahalle bakışından bağımsız olarak tüm mahallelere götürüyoruz. Hizmet anlayışımızı somut bir şekilde vatandaşlarımıza sunuyoruz” dedi. Aydın, “BüyükAile çalışmamızı Gölyaka Mahallesine götürdük. Mahallemize birim müdürlüklerimiz, personelimiz ve Beyaz Masa ekiplerimizle birlikte gidip hemşehrilerimizin talep ve önerilerini dinledik. Ardından gerekli çalışmaları yaptık” şeklinde konuştu. Başkan Bekir Aydın, “İlerleyen zamanlarda çalışmalarımızı şehrimizin tamamına yaymayı planlıyoruz. Çünkü biz Sayın Cumhurbaşkanımızdan, durmak yok yola devam, talimatını aldık.“ ifadeleriyle açıklamasını tamamladı.

PROJE GÜN GEÇTİKÇE GÜÇLENİYOR

BüyükAile projesi, devleti vatandaşın yanına götürme amacı güdüyor ve Orhangazi’de tüm bölgeleri kapsayacak şekilde sürdürülüyor. Proje, ekonomik çalışmalardan sosyal belediyeciliğe, temizlik işlerinden fen işlerine kadar birçok alanı içeriyor. Bu çalışmalar, vatandaşların talepleri doğrultusunda hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştiriliyor. Dezavantajlı gruplar projede öncelikli olarak ele alınarak, Onlarla şekil olarak değil zengin içerikli çalışmalar yapılıyor. BüyükAile projesi, devleti ve yerel yönetimleri vatandaşın yanına götürerek hizmet üretme anlayışıyla, mevcut çalışmaların aksine devletin ve yerel yönetimlerin vatandaşlar için daha erişilebilir olmasını sağlıyor.

Proje, yerel toplulukların ihtiyaçlarına odaklanarak daha iyi bir yaşam kalitesi ve toplumsal refah sağlamayı amaçlıyor. Orhangazi Belediyesi’nin Gölyaka Mahallesinde gerçekleştirdiği çalışmalar, bu hedefe ulaşma yolunda atılan önemli adımlardan biri olarak öne çıkıyor. Belediye, vatandaşlarının ihtiyaçlarına duyarlı bir şekilde hizmet sunmaya devam ediyor ve BüyükAile Projesi ile toplumun her kesimini kucaklamayı hedefliyor.