enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65

Mahmudiye Mahallesinde Mavi Yemiş Fidanı Dağıtıldı

Mahmudiye Mahallesinde Mavi Yemiş Fidanı Dağıtıldı
A+
A-

Bursa İl Tarım Müdürlüğü Mavi Yemiş Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Orhangazi’ye bağlı Mahmudiye mahallesinde çiftçilere 6 bin 750 adet Mavi Yemiş (Yaban Mersini) fidanı dağıtıldı. Fidanların çiftçilere dağıtımı ile ilgili olarak Mahmudiye Mahallesi’nde bir de tören düzenlendi.Bursa İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen Mavi Yemiş Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Bursa İl Müdürlüğü tarafından Orhangazi’ye bağlı Mahmudiye Mahallesi’nde 6 çiftçiye 6 bin 750 adet Mavi Yemiş fidanı dağıtımı yapıldı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ Bugün Çilek diyarı Mahmudiye Mahallemizde Bursa İl Tarım Müdürlüğü Mavi Yemiş Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Mavi yemiş fidanlarımızı vatandaşlarımıza dağıttık. Çilek’in merkezi Mahmudiye mahallemizde toprak zenginliği sayesinde çilek üretiminin yanı sıra mavi yemiş üretimi de denemeler sonucu başarılı sonuçlar alındığını ve her geçen gün bu sayıların artacağını ifade etti. Benim en büyük hayallerim arasından birisi olan böyle tür ürünlerin Orhangazi’mizde üretilmesi ve daha da çoğalması yönündedir. Bugün geldiğimiz noktada aromalı ürünlerin üretimi için bölgemizde uygun alanlar olması ve ürünün da günden güne geliştirilmesi bizleri mutlu etmiştir.

Mahmudiye mahallesinde düzenlenen törende Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Bursa İl Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, AK Parti ilçe Başkanı Gökhan Ulusu, Orhangazi İlçe Tarım Müdürü Mehmet Çınar, Orhangazi Ziraat Odası Başkanı Hasan Cevizlidere, Tarım İl Müdürlüğü ve ilçe müdürlüğü personeli ile çiftçiler katıldı