enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
27,4123
EURO
29,0158
ALTIN
1.628,85
BIST
8.334,94
CARGILL

Bülent Bakış, ziyaretlerini sürdürüyor.

Bülent Bakış, ziyaretlerini sürdürüyor.
690
A+
A-

Orhangazi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Bülent Bakış, ziyaretlerini sürdürüyor.

Orhangazi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Bülent Bakış, ziyaretlerini sürdürüyor. Orhangazi Kapalı Pazarı’nı ziyaret eden ardından ilçedeki esnafları gezen Başkan Adayı Bakış, esnafların sorunlarını ve taleplerini dinledi.
Göreve seçildikleri takdirde sorunları tespit etmek adına esnaflarla sürekli istişare halinde olacaklarını belirten Orhangazi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Bülent Bakış, her zaman esnafların yanlarında olacaklarını vurguladı.
Orhangazi’nin tanınmış esnaflarından Bülent Bakış, dinamik bir kadroyla kurum ve esnaflar arasında köprü görevi göreceklerini söyledi.

2022’de yapılacak olan seçimlerde yönetime ekibi ile birlikte talip olduğunu ifade eden Bülent Bakış, esnaflıktan aldığım ahilik terbiyesi ile hizmette kusur etmeden, dürüst, ilkeli ve kaynaştıran bir anlayışla hizmet vereceğimize söz veriyoruz dedi. Esnafların baş tacı olduğunu ifade eden Bakış, göreve gelmeleri halinde esnafın değişen dünya ve ticaret şartlarına uyum sağlaması adına bir çok projemiz yer alıyor. Bunlardan en önemlisi esnafımızın pandemi ile birlikte artan internet satışları ve ulusal firmaların baskısından kurtarmak için esnafımızın dijital dünyaya geçişinde öncü olup, gerekli eğitimler, seminerler vermek sureti ile gelişimine katkı sağlamak olacak dedi. Bülent Bakış, 2 bini geçen üye sayısı ile birlik ve beraberlik içinde olduğumuz taktirde esnafımızın faydalanabileceği hafif ticari araç alımından, kullandığımız yakıta, elektrikten sağlığa eğitimden tatile kadar bir çok alanda indirimler almamız ve esnafımızın istifadesine sunmamız hiç de zor değil dedi. Esnafın ihtiyaç duyduğu ustalık ve usta öğreticilik gibi mesleki yeterlilik belge sorununu ortadan kaldırmak adına oda olarak tüm kurumlarla işbirliği içinde olacaklarının da altını çizen Bülent Bakış, olmazsa olmazlarımız arasında usta çırak ilişkisinin devamı adına devletimizin konu ile ilgili çıkarmış olduğu yasalar ve teşvikleri ailelere anlatarak orta okulu bitirmiş, liseye başlayan gençlerimizin sanatkarlarımızın yanında 4 yıl boyunca istihdamlarını sağlanması sureti ile hem lise mezunu hem de meslek sahibi olmalarını da sağlamak istiyoruz dedi.

 

“Şeffaf yönetim için adayız”
2022’de yapılması planlanan oda seçimleri için hazırlıklarını şimdiden yürüttüklerini belirten Bakış “Yardımlaşma ve dayanışmanın, birlik ve beraberliğin bir arada olduğu oda yönetimi olsun istiyoruz. Odamıza kayıtlı esnaflarımıza şeffaf bir yönetim vaat ediyoruz. Hep birlikte odamızı yöneteceğimizin garantisini veriyoruz. Odamıza kayıtlı her bir üyemiz, bizler için çok değerli ve kıymetlidir. Üyelerimizin sorunlarını ve sıkıntılarını tek tek dinleyeceğiz ve bu sorunların çözümlenmesi için canla başla mücadele vereceğiz. Yönetime geldiğimiz takdirde uygulayacağımız yeni projelerimizi üyelerimize danışarak ve üyelerimizden fikir alarak yapacağız. Üyelerimizin çıkarları ve menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğiz. Düzenli olarak işyeri ziyaretlerimizi yaparak, üyelerimizin dertlerini ve sıkıntılarını bizzat yerinde dinleyerek üyelerimize destek olmaya çalışacağız” dedi.