enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2163
EURO
35,0884
ALTIN
2.519,24
BIST
10.643,58

Mess ile Türk Metal arasında 2. oturum yapıldı

Mess ile Türk Metal arasında 2. oturum yapıldı
A+
A-

Metal iş kolundaki 150 bin işçiyi ilgilendiren Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Grup Toplu İş Sözleşmesinde pazarlık süreci görüşmelerinin ikincisi MESS Merkez Ofisi’nde yapıldı.

Metal iş kolundaki 150 bin işçiyi ilgilendiren Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Toplu İş Sözleşmesi (TİS) pazarlık sürecinin ikinci oturumu gerçekleşti.

İlk oturumda kabul edilen 12 maddenin ardından bugün yapılan ikinci oturumda 13 madde daha tutanak altına alındı. Böylece ilk iki oturumda kabul edilen madde sayısı 25’e yükseldi. Müzakereler sırasında “Kıdem Tazminatı” ile “İhbar Müddeti ve Tazminatı”nı düzenleyen maddelerle ilgili olarak MESS tarafının değişiklik teklifleri Türk Metal Sendikası tarafından kabul edilmedi. Kabul edilmeyen maddeler daha sonra ele alınmak üzere ertelendi.

İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıya, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Uysal Altundağ, Halil Faki Erdal ve Genel Sekreter Taliphan Kıymaz’la birlikte şube başkanları ve Toplu İş Sözleşmesi Dairesi yetkilileri yer aldı. MESS ise Yönetim Kurulu Üyesi Erol Bakan, Genel Sekreter Fatih Ay ve beraberlerindeki heyetle ikinci oturuma katıldı.

Müzakerelere 9 Kasım 2021 tarihinde saat 10.30’da İstanbul da yapılacak üçüncü oturumla devam edilecek.

ETİKETLER: ,