enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5157
EURO
34,5956
Cargill

Mücahit Hatipoğlu ve ekibi Orhangazi Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

Mücahit Hatipoğlu ve ekibi Orhangazi Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.
8
A+
A-

Demokrat Parti ve Saadet Partisi İttifakının Orhangazi Belediye Başkan Adayı Mücahit Hatipoğlu ve ekibi Orhangazi Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Hatipoğlu, ziyarette Dernek Başkanı Yüksel Birinci ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Orhangazi Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği ziyaretinde açıklamalarda bulunan DP-SP adayı Mücahit Hatipoğlu, Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde Orhangazi halkının bir 5 yılını daha çöpe atmayacağına inandığını belirtti. Orhangazi halkının doğru kararı vereceğini belirten Mücahit Hatipoğlu, seçim süreci boyunca bazı belediye başkan adaylarının sunmuş olduğu proje vaatleri bugüne kadar yapılmayan hizmetler silsilesidir, ihtiyaçlarının. Bunlar bir proje değil, ilçenin dinamiklerini harekete geçirip kaos ve kaotik ortamdan çıkarmayıp yaşanabilir bir Orhangazi’yi kurmak için bunca yıl yapılmamış işlerdir dedi.

Kentsel Dönüşüm yok, rantsal dönüşüm var

İlçenin sorunlarını ele alan Hatipoğlu “Trafik sorunu, rantsal dönüşüme dönüşen, kentsel dönüşüm bir devlet otokontrolünde olmadığından ada bazlı yapılamadı. Yapılabilseydi eğer kentsel dönüşüm bugün trafik sorunu otopark sorunu veya kapıdaki deprem ile ilgili korku ve tedirginliklerin önüne geçilmiş olacaktı. Yıkıp yeniden Orhangazi yapmak zor. Biz böyle yapacağız şöyle yapacağız diyen arkadaşları dinliyorum, projeleri hayata geçirebilecek olaylar değil. Bir yönetici sırça saraylar da oturmayıp, aşağı inerse halkıyla bütünleşirse, onların kendi projelerini kendisinin hazırladığını görecek. Halka kulak verilirse sorunlar çözülür dedi.

Anlayış değişikliği şart. Orhangazi’nin bir zihniyet ve anlayış değişikliğine ihtiyacı var diye devam eden Hatipoğlu, bu değişiklik ilçenin imar işini de halledecek, sosyal ve psikolojik işlerini de halledecek, bütün sıkıntılarını ortadan kaldıracak. Bu kolay olmayacak farkındayız ama bugün başlamasak, bu içinde bulunduğumuz sıkıntılar, yeni yaptığımız sokaklar, binalar yollar, caddeler, size hiçbir mana ifade etmeyecek ve aynı sıkıntılar yaşanmaya devam edecek. Bizim yeni bir anlayışla yeni bir  dünya kurmamış lazım. Siyasetçi yapıcı, uyarıcı, onarıcı olması lazım. Özellikle çeyrek yüzyılda, yaşadığımız o kutuplaştırıcı ayrıştırıcı, dile karşı toplumun gelmiş olduğu noktada bir birlerine olan çatık kaşla bakışları, kırıcı dil ve üslupları bunları izole etmek için mücadele etmesi gerekiyor. Programlar da ona buna oy vermeyin destek vermeyin deyip insanları, güya eleştirdiği iktidarı ağzının aynısını kullanarak , açıkça söylüyorum Atatürk Düşmanlığı diyerek birilerini hedef alanlar. Bugüne kadar farklı ağızla konuşanları eleştiren insanlar şimdi Atatürkçülük üzerinde ayrımcılık derdine düştüler. Atatürk’ü sevmek bir tek onların ipoteğindeymiş gibi bir tavırla beraber kendilerinden başka kimse Atatürk’ü anlamamış veya tanımamış veya sevemez moduna girerek eleştirdikleri farklı kategorideki veya fikirle eleştiri yaptıkları insanların modeline kendileri düştüler. Ama daha çirkini önceki akşam geldi. Benim listemde tüm parti üyelerinden insan var. Biz diyoruz kardeşiz, arkadaşız. Bizim çeşitliliklerimiz, bizim etnik çeşitliliklerimiz, siyasi çeşitliliklerimiz farklılıklarımız zenginliğimizdir. Biz bu zenginlikten, ilçe özelinde veya ülke genelinde nasıl istifade ederiz ona bakmamız lazım. Ve bugüne kadar açılmış o derin yaralara merhem olmamız lazım. Vatandaşın biri siyasi temsilci olarak, Atatürk’le vuruyor. Öbürkü de diyor ki  adı da kültür merkezi denilen yapı içerisinde hangi kültüre sahipseler, bir toplantı düzenleniyor. Neyin kültürünü yaşıyorsunuz hangi kültürden bahsediyorsunuz.

Her şeyi yerle bir ettiniz, kültürü de işin içine koydunuz çöpe attınız. “31 Mart’ta imanı eksikler olanlar la büyük mücadele vereceğiz”. Bu arkadaş yönetici Orhangazi’de. İmanı eksik olanlar la mücadele edeceğiz. Yani Ak Partili olup da Ak Partiye oy vermeyen kardeşim, CHP’li olan seçmenimiz, MHP ye kızgın olup bizimle birlikte yol yürüyen ve biz. İman  parametreniz nedir sizin. Bu cümleleri ne cüretle kurabiliyorsunuz.Önce derdimiz insan modelidir. 1 Nisan da yeni bir Orhangazi kuralım. Burada herkesin bir mürekkebi kalemi olsun.” Sözleri ile konuşmasını tamamladı.