enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,1415
EURO
34,9165
Cargill

Orhangazili hafız Alpcan Çelik dünya 2.si oldu

Orhangazili hafız Alpcan Çelik dünya 2.si oldu
581
A+
A-

Orhangazili hafız Alpcan Çelik 80 ülkeden 42 bin kişinin katıldığı ezanı güzel okuma
yarışmasında ikinci oldu.

Orhangazi’de herkesin yakından tanıdığı isim olan Zeki Yavaş’ın yeğeni Alpcan Çelik, Dünya Hafızlık Yarışmasında dünya 2’ncisi oldu ve bu başarısıyla ilçemiz ve ülkemiz adına büyük gurur yaşattı.
Suudi Arabistan televizyonunda 2019’da başlayan, 80 ülkeden 42 bin kişinin başvurduğu “Kuran-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması” sona erdi.

Suudi Arabistan televizyonundaki Kuran-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması’nda; Emirgan Hamid-i Evvel Camii’nde imam olan Alpcan Çelik (29) ile birlikte finale kalan Van Erciş’li Muhsin Kara (32) ekranlara gelen son bölümde okuduğu ezanla jürinin övgüsünü kazanmıştı.
Suudi Arabistan’da her sene düzenlenen “Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması” birinci ve ikincisi Türkiye’den çıktı. Sivas Şarkışla’da görev yapan İmam Muhsin Kara birinci olurken İstanbul Sarıyer’de görev yapan İmam Alpcan Çelik ise ikinci oldu.
Suudi Arabistan, 2019 senesinden bu yana “Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması” düzenliyor. Bu sene 4’üncüsü düzenlenen yarışmaya Türk imamlar damga vurdu. Sivas’ın Şarkışla ilçesinde Ravza Camii’nde imam hatiplik yapan Muhsin Kara birinci oldu. İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunan Emirgan Hamid-i Evvel Camii’nde imam hatiplik yapan Alpcan Çelik ise ikincilik elde etti.

Suudi Arabistan’daki Ezanı Güzel Okuma Yarışması’nın birinci ve ikincisi Türkiye’den
Suudi Arabistan’da düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması’nın ezan dalında Türkiye’den Muhsin Kara’nın birinci, Alpcan Çelik’in de ikinci olduğu bildirildi.