enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5067
EURO
34,5896
Cargill

TRKart ne getirir,ne götürür ?

TRKart ne getirir,ne götürür ?
412
A+
A-

ULAŞIMDA YENİ DÖNEM TR KART
NE GETİRİR ,NE GÖTÜRÜR!

Yazılı ve dijital basından okuduğumda, hiç de şaşırmadım. Bilgilenmek açısından bakanlığın metnini paylaştım .Okuyunca kafanızda şimşekler çakacak acaba neden diye kendi kendinize soracaksınız.

Metin şöyle

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye Kart (TRKart) Projesi’nde sistemin hem kartlı hem de dijital platformda kullanılabileceğini kaydetti. , Haziran 2022’de Konya’da ilk testlerin yapılacağını bildirdi.
Bir gazete haberine göre, Konya ve Trabzon’dan bazı vatandaşlar TBMM Dilekçe Komisyonu’na başvurarak toplu ulaşımda ‘tek kart’ uygulamasına geçilmesini talep etmiş.

İyi olur ,ama hiçbir kurum veya kuruluş, özelliklede, muhalefetteki Belediyeler hak kaybına uğramıyacaksa kazançları kuşa dönmeyecekse , olabilir vatandaş açısından iyi olacaksa tebrik ederiz.
Ama! bunun altından bir çapanoğlu çıkacaksa vay ki,ne vay !

MARMARAY’I DA KAPSIYORMUŞ

Elbette ister ,istemez insanın aklına bu soru geliyor amaç İstanbul’mu.
Çünkü İstanbul ‘lu vatandaşın dediği gibi İbb ‘nin ve diğer büyük şehirlerin hak kaybına uğrayacağını düşünüyor vatandaş
Geçmişte söylenilen sözler akla geliveriyor
“Örneğin topal ördek”

TRKart Projesi’nde ülke genelinde tüm ulaşım araçlarında kullanılabilecek bir ulusal e-ödeme sisteminin geliştirilmesi’ ve’mahsuplaşma merkezi kurulması’ için TRKart Projesi’ne ilişkin çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Projeyle tüm kamu için ortak ödeme altyapısı kurulacağı ve sadece kartlı değil, dijital platformda da kullanıma geçileceği belirtilen kamunun ihtiyaçlarını karşılayacak farklı çözüm ortaklıkları yapılabileceği değerlendirilmektedir denildi.

Bu projeyi devletmi yürütecek yoksa söylenildiği gibi bir üstlenici firmamı olacak .Kanımca bu projeyi Türkiye Belediyeler Birliği yürütsün sonuçta yerel yönetimleri ilgilendiriyor .İletişim ve paylaşımı açısından…

Taktir okuyucunundur.

Gazeteci Yazar / Hayrettin BULUT

ETİKETLER: , ,