enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,1601
EURO
34,9076
Cargill

Türkiye bölgede ” Büyük Güç “

351
A+
A-

TÜRKİYE BÖLGEDE BÜYÜK GÜÇ

Türkiye bölgesel büyük güçtür ! Bunu hiç kimse gözardı edemez.Hem stratejik,hem ekonomik ve savunma sanayideki gelişmeleri ile bölgenin barışını tahsis edecek güce sahiptir .Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdogan’nında barışçıl girişimleri göz ardı edilemez .

Avrupa Birliği’nin Türkiye olmadan Ukrayna zirvesi yapmasının bir manası yoktur . Gereken diplomatik kapasiteyi tek başına Türkiye ortaya koyuyor. Liderler zirvesinde muhakkak şekilde Türkiye’nin de Cumhurbaşkanı ‘nın olması gerekir.

Şunu dünya bilmeliki!
Savaşın kazananı olmaz .!

Rusya ile Ukrayna arasında Türkiye’nin yürüttüğü müzakere performansının hemen herkes tarafından merak edildiğini, bununla ilgili bilgi almak, destek vermek için Cumhurbaşkanımızla görüşmek istediklerini ifade edebiliriz. En sonunda sn . Cumhurbaşkanımız Rusya ve Ukrayna temsilcilerine hitap ederek bir konuşma yapması geniş bir yankı buldu.
Nihayetinde savaşı bitirecek olan diplomatik çabanın liderler düzeyine taşınmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız her iki lidere de hazırlıklarımızın tam olduğunu, ev sahipliği yapabileceğimizi defalarca bildirdi.

Acıdır ki savaşın kazananı olmaz ve madurlari ve kaybedeni olur ,gereksiz yere bir sürü insan evinden ,yurdundan oldu karda ,kişda kadın çoluk,çocuk insanlar mağdur oldu.

Aslında bizim sınır komşularımızla ilişkilerimizin sosyal,siyasal ve ekonomik savunma alanında çok daha iyi olmalı çünkü aynı bölgedeyiz ulusal çıkarlarımız onemlidir.Aynı gemide olmak gibi birsey
Bizim ekonomimiz için çok önemli bir denge unsuru oluşturmak şart

GAZİ MUSTAFA KEMAL’İN
DEDİGİ GİBİ :

“YURTTA SULH CİHANDA SULH”

SAVAŞIN KAZANANI YOK !
YAŞASIN BARIŞ !!!

Hayrettin BULUT

Yazarın Diğer Yazıları