enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5232
EURO
34,6116
Cargill

Yeni ana okulunun geçici kabulü yapılıyor

14
A+
A-

YENİ ANA OKULUNUN GEÇİCİ KABULÜ YAPILIYOR

Orhangazi’de Muradiye Mahallesi Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde ayrılan bir arsa üzerine inşası yapılan yeni Ana Okulu binasında tüm çalışmalar tamamlandı. Binanın geçici kabulünün önümüzdeki günlerde Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirileceği, okulun ikinci döneme hizmete alınıp alınmayacağı ise henüz belli değil.

Orhangazi’de yapımı tamamlanan Ana Okulu binası geçici kabul için geri sayıma geçti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Muradiye Mahallesi, Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde ayrılan bir arsa üzerine inşa edilen Yeni Ana Okulunda bina inşaatı ile çevre düzenlemesi tamamlandı.

Bina içi temizliği yapıldı

Yeni Ana Okulunda yüklenici firma bina içi temizliklerini de yaparak binanın geçici kabulü için hazırlıklarını tamamladı. Yeni Ana Okulu’nun geçici kabul protokolünün önümüzdeki günlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılması planlanıyor.

Yarı yıl tatilinde hizmete girecek mi?

Öte yandan okul ile ilgili merak edilen konu ise yeni Ana Okulunun ocak ayı sonunda başlayacak olan ikinci yarı yıl tatiline yetişip yetişmeyeceği. Bu konudaki belirsizlik ise devam ediyor. Milli Eğitim Müdürlüğü, Binanın il milli eğitim müdürlüğü tarafından geçici kabulünün yapılması sonrasında alınacak karara göre hizmete girip girmeyeceği de netleşmiş olacak.