enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
30,9855
EURO
33,6235
CARGILL

Yeniköy’de sıra yol düzenlemesinde

Yeniköy’de sıra yol düzenlemesinde
26
A+
A-

Orhangazi’ye bağlı Yeniköy mahallesine UKOME tarafından mahalle meydanında araçlar için yeni trafik düzenlemesi uygulamasına gidilecek. Düzenlemeye göre mahalle meydanına gelen araçlar tek şerit uygulamasına tabi tutulacak. Uygulama mahalle içinde devam eden asfaltlama çalışmalarının sona ermesi ile başlayacak. Yeniköy’de yapılacak bu uygulama ilçeye bağlı dış mahaller için bir  ilk olacak.

Orhangazi’nin en büyük dış mahallesi olan Yeniköy mahallesinde şehir içi trafiğini rahatlatmak ve daha önceden yaşanan bazı trafik sorunlarının önüne geçmek amacıyla Bursa Büyükşehir belediyesi ulaştırma daire başkanlığı tarafından mahalle muhtarlığı koordinesinde yapılan çalışmalar kapsamında, mahalle meydanında ki araç trafiğini düzenlemek amacıyla tek şerit uygulamasına gidilecek.

Ayrıca mahalle meydanına giden ana caddelerde araçlar için tek taraflı park uygulamasına tabi tutulacak.

Buna göre Orhangazi’den Yeniköy mahallesine giden bir araç mahalle meydanında bulunan eski belediye binasının etrafından dönüş yaparken, yön tabelalarına göre tek şerit olarak yoluna devam edecek, ve yine eski belediye binası çevresindeki caddeler üzerinde araçlar tek taraflı park uygulamasına tabi tutulacak.  Söz konusu uygulama Mahalle içinde bulunan asfaltlama çalışmalarının sonra ermesinden sonra uygulamaya geçirilecek.

Uygulamanın başlaması ile getirilen kurallara uymayan sürücülere tespit edilmesi halinde ise, ceza durumuna göre işlem yapılacak.

Yeniköy mahalle Muhtarı Hasan Akoğlu yapılacak olan yeni trafik düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada ‘’ mahallemiz ilçemizin en büyük dış mahallesi ve meydanımızda zaman zaman trafik ile ilgili sorunlar yaşanıyordu, bunun üzerine Büyükşehir belediyesi ulaştım koordinasyon merkezi bilirkişinin raporu doğrultusunda mahallemizde böyle bir uygulama başlatılmasına karar verdi. Uygulama mahalle içindeki asfalt çalışmalarının sona ermesi ile hayata geçirilecek, yapılacak bu uygulama Orhangazi’ye bağlı dış mahallelerde ilk kez Yeniköy’de uygulanacak, umarız bu uygulama sayesinde mahalle içi trafik sorunları en aza iner emeği geçenlere teşekkür ediyorum’’ dedi.