enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
30,9740
EURO
33,6221
CARGILL

Yerel seçimlerde yarışacak partiler belli oldu

Yerel seçimlerde yarışacak partiler belli oldu
25
A+
A-

Yüksek Seçim Kurulu ( YSK) Başkanı Ahmet Yener, 31 Mart 2024’te düzenlenecek olan mahalli idareler seçimi için sürecin başladığını açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 36 siyasi partinin 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler genel seçimine katılabileceğini açıkladı.

Yapılan toplantıda seçime katılabilecek siyasi partilerin belirlendiğini ifade eden YSK Başkanı Yener, 1 Ocak 2024 itibarıyla resmi seçim takviminin başladığını belirtti.

Başkan Yener, 31 Mart 2024 mahalli idareler seçimine katılma hakkı kazanan 36 siyasi partiyi şu şekilde sıraladı:

Adalet Birlik Partisi, Adalet Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Anadolu Birliği Partisi, Anavatan Partisi, Aydınlık Demokrasi Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Büyük Türkiye Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrasi ve Atılım Partisi, Demokratik Sol Parti, Demokrat Parti, Emek Partisi, Gelecek Partisi, Genç Parti, Güç Birliği Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi, Halkın Kurtuluşu Partisi, Hakların Eşitlik ve Demokrasi Partisi, Hür Dava Partisi, İyi Parti, Memleket Partisi, Millet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Milli Yol Partisi, Saadet Partisi, Sol Parti, Türkiye İşçi Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Vatan Partisi, Yeniden Refah Partisi, Yenilik Partisi, Yeni Türkiye Partisi ve Zafer Partisi.

Başkan Yener, bu kararın YSK’nın toplantısında alındığını ve söz konusu partilerin 31 Mart 2024 mahalli idareler genel seçimine katılmaya hak kazandığını bildirdi.