enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58

Çöp konteynerleri yıkanıyor !

Çöp konteynerleri yıkanıyor !
A+
A-

Orhangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelindeki çöp konteynerleri yerlerinde yıkanarak dezenfekte edildi. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından rutin olarak devam çöp konteynerleri yıkama ve dezenfekte çalışmaları yılda 2 kez yapılıyor. İlçe genelinde bulunan 1500 adet çöp konteynerleri bulundukları yerde yıkama aracının içinde otomatik olarak ortalama 5 dakika süre ile dezenfekte edilerek yıkanıyor.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ İlçemiz genelinde bulunan 1500 adet çöp konteynerlerimizi yılda 2 kez dezenfekteli bir şekilde yıkama işlemi gerçekleştiriyoruz. Özellikle pandemi sürecinde temizlik konusunda çok daha fazla bir şekilde hassas davranıyoruz. Dış mahallelerimizden başlayan çöp konteynerlerini yıkama ve dezenfekte etme çalışmalarımız ilçe merkezimize kadar gelmiştir. Birkaç gün içerisinde tüm ilçemizde bu çalışmamız sona erecektir. Bu çalışma sonrası hem ilçemizde temiz bir çevreye kavuşacaktır hemde pis kokularından arınarak sinek ve larva oluşumunu önleyecektir.

Temiz Bir Orhangazi İçin el ele

İlçemizi temiz tutma konusunda bizler görevlerimizi günün her saati icra ediyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız temiz bir Orhangazi için el ele verelim. Eğer ilçemizi temiz tutmak istiyorsak, önce temiz bırakmamız gerekiyor. Çevre temizliği konusunda hassas bir dönemden geçiyoruz. Korona virüsü salgınına karşı mücadele kapsamında tüm personelimiz ile saha da çalışmalarımız sürüyor. Bu salgına karşı hep birlikte mücadele ederek kurtulmalıyız. Maske, Mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uyalım” dedi.