ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
28,6355
EURO
31,1483
ALTIN
1.808,40
BIST
7.671,05
CARGILL

Meslek liseleri okul sonrası istihdam arttırılmalı

Meslek liseleri okul sonrası istihdam arttırılmalı
634
A+
A-

2021-2022 Öğretim yılının başlaması ile birlikte Okul Müdürü Erol Türkyılmaz’ın davetine istinaden, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Murat Öztürk ve Meclis Üyeleri ile birlikte Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ ni ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında, Okul İdarecileri ve Öğretmenler ile birlikte; Mezunların istihdam durumları, staj imkânları, sanayi kuruluşlarının Okullardan beklentileri, Okul- Sektör işbirliği hususunda yapılabilecek çalışmaların tespiti gibi konulara dair görüşlerde bulundular.

Okul müdürü Erol Türkyılmaz, Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulunan atölye ve Laboratuvarların tanıtımı gerçekleştirerek, Lisede bu yıl, Türkiye’de ilk defa uygulanan “C” tipi atölye uygulamasında dair bilgiler paylaştı. C tipi atölye uygulaması ile 8 kişilik atölyelerde sağlanan teknik imkân ve öğretmenlerle öğrencilere mesleğin çok daha iyi öğretilmesi hedefleniyor.

Ayrıca atölye ziyaretleri ile okulun sahip olduğu imkânlar yerinde tanıtılarak, okulun ihtiyaç duyduğu binalar ile bu atölyelerde eğitim gören öğrencilere staj yeri bulmakta yaşanan zorluklardan bahsedildi ve öğrencilere staj imkânı verilmesi için sanayicilerden destek olmaları istendi.

Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı’ “Önemli bir deyişimiz var “meslek lisesi memleket meselesi” bizler de bunun farkındayız. Bugün manevi olarak burada meclis üyelerimizle birlikte okul ziyaretindeyiz, inşallah gelecekte maddi olarak ta okulumuza destek verme çabalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca yeterli talep olmaması nedeniyle öğrencilerimizin yaşadığı staj sorunlarının çözümü noktasında da firmalarımızın desteğini bekliyoruz.” diyerek üye firmalara çağrıda bulundu.

Tanıtım toplantısı ile başlayıp, atölye ve sınıfların gezilmesiyle devam ziyaret, ziyaret anısına fotoğraf çekimi ardından sona erdi.

 

 

Diğer Orhangazi haberleri için buraya tıklayarak Orhangazi haber ile ilgili tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.