enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5853
EURO
34,8176
Cargill

Elektronik Sınav Merkezi ( E-SINAV) Orhangazi ‘de

Elektronik Sınav Merkezi ( E-SINAV) Orhangazi ‘de
697
A+
A-

Vatandaşların randevu alarak girebilecekleri, açık öğretim kurumları sınavları, kalfalık, ustalık teorik sınavları, amatör telsizcilik sınavları, motorlu taşıtlar sürücü kursiyerleri teorik sınavlarının tümü Elektronik Sınav Merkezi’nin açılmasıyla ilçemizde yapılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce birçok il ve ilçede uygulamaya konulan elektronik sınav merkezinin Orhangazi’de de açılması uygun görüldü.
Konuyla ilgili olarak Bursa Milletvekili Zafer Işık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi; Orhangazi E-Sınav Merkezi hayırlı olsun…

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sn. Sadri Şensoy’u makamında ziyaret ettik.

Bugün ihalesini yaptığımız ve Aralık ayına kadar açılışını gerçekleştirerek hemşehrilerimizin hizmetine sunacağımız e-sınav merkezimizin Orhangazi’mize hayırlı olmasını diliyorum.

Ayrıca Sn. Bakanımızla bölgemize kazandıracağımız yatırımları değerlendirdik, istişarelerde bulunduk.Hayırlara vesile olsun.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın “Elektronik Sınav Merkezi’nin ilçemizde açılması ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı merkezi sınavlarına girmek isteyen adaylar başka il veya ilçeye gitmek zorunda kalmadan ilçemizde sınavlarına girebileceklerdir. Elektronik Sınav Merkezimizin şimdiden tüm adaylarımıza ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun, sürecin her aşamasında ki destekleri için Sayın Vekilimiz Zafer Işık’a şükranlarımı ifade ediyorum.” dedi.

Bursa’da her biri 20 aday kapasiteli olan Osmangazi’de 3, İnegöl ve Gemlik’te birer salon olmak üzere toplam 5 salon ile hizmet veriliyor. Yapılan çalışmalar neticesinde Mustafakemalpaşa, Karacabey ve Orhaneli ilçelerinde birer salon olmak üzere kurulumları tamamlanan toplam 3 salon önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak. Nilüfer, Yıldırım ve Gürsu ilçelerinde de birer salon olmak üzere toplam 3 salonun kurulum çalışmaları da devam ediyor.