enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5157
EURO
34,5956
Cargill

Orhangazi’de Sevgi Dolu Bir Gardrop

Orhangazi’de Sevgi Dolu Bir Gardrop
6
A+
A-

Orhangazi Belediyesi’nin sosyal sorumluluk çerçevesinde başlattığı Gardrop girişimi, ailelere dost eli uzatmaya devam ediyor. Bu girişim, halkın yeni ya da kullanmadığı giysileri ve ev gereçlerini toplayarak, bunları gerçekten ihtiyacı olan kişilere ulaştırıyor. Projenin en çarpıcı yanı, kullanılmayan eşyaların gerektiğinde belediye çalışanları tarafından doğrudan halkın evlerinden alınarak, ihtiyaç sahiplerine teslim edilmesi olarak dikkat çekiyor.

Belediye Başkanı Bekir Aydın, yaptığı açıklamada Gardrop girişiminin, toplumsal dayanışmanın canlı bir örneği olduğunu söyledi. Vatandaşların Yeni ya da kullanmadıkları eşyalarını paylaşarak hem toplumsal birliğe katkıda bulunduklarını hem de ihtiyaç sahiplerine yardım eli ulaştırdıklarını ifade etti. Aydın, “Bu proje, mukaddes dinimizin de emrettiği gibi, komşular arasında bir yardımlaşma köprüsü kuruyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Dayanışmaya Büyük Destek

Sosyal dayanışma projesinin gördüğü ilgi karşısında, Belediye Başkanı Aydın, Gardrop girişimini önümüzdeki dönemde daha da güçlendirerek sürdüreceklerini belirtti. Böylece, ihtiyaç sahiplerinin gereksinimlerini karşılamaya devam ederken, halkın yardımlaşma ve dayanışma hislerini güçlendiren bir ortam sağlanacak. Gardrop girişimi, Orhangazi’de toplumsal birliğin ve yardımlaşmanın önde gelen bir unsuru olmuş durumda. Belediye, halkın desteği ve katılımıyla sosyal projelerin etkisini artırarak, toplumda dayanışma ruhunu daha da pekiştirmeyi amaçlıyor.