enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
31,0391
EURO
33,6226
CARGILL

Sağlıkçılardan Ekrem İmamoğlu’na Kırmızı Kart !

Sağlıkçılardan Ekrem İmamoğlu’na Kırmızı Kart !
588
A+
A-

Sağlıkçılar belediye meclisinde sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım kararının Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edilmesine ‘kırmızı kart’ göstererek tepki gösterdi.

Sağlık-Sen İstanbul Şubeleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından onaylanan sağlık çalışanlarına ulaşım ve İSPARK otoparklarından ücretsiz yararlanma hakkının Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edilmesini protesto etti. İBB önünde toplanan yüzlerce sağlık çalışanı, veto kararına kırmızı kart göstererek hakkın teslim edilmesi çağrısında bulundu.

Genel Sekreter Baki: İmamoğlu’nun Sözünü Tutmasını İstiyoruz

Veto kararına tepki gösteren Sağlık-Sen Genel Sekreteri Durali Baki, Ekrem İmamoğlu’na çağrıda bulundu. Baki, “Memur-Sen ve Sağlık-Sen, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının her zaman yanındadır. İBB Meclisinin aldığı kararı uygulamayan, seçimlerde verdiği sözleri unutup sağlık çalışanlarını mağdur eden İmamoğlu’na kırmızı kart gösteriyor ve sözünü tutmasını istiyoruz. Kararın biran önce uygulanmasını istiyoruz” diye konuştu.

İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Caner: Ücretsiz Ulaşım Hakkı Devam Etmeli

İstanbul Şubeleri adına konuşan İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Zafer Caner, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası olan Sağlık-Sen’imizin girişimleri neticesinde bir çok şehirde yerel yönetimler tarafından sağlık çalışanlarına barınma, seyahat, yiyecek, üniforma, koruyucu ekipman gibi destekler sağlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de sağlık çalışanlarına 30 Haziran 2021 tarihine kadar toplu taşıma hizmetlerinden ve İSPARK otoparklarından ücretsiz yararlanma desteği sağlamıştı. Ancak bildiğiniz, gördüğünüz, bizzat yaşadığınız üzere salgın 30 Haziran’da sona ermedi. Ama maalesef İBB tarafından sağlık çalışanlarına sağlanan ücretsiz toplu taşıma ve otopark hizmeti sona erdi” şekline konuştu.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)