enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
31,0402
EURO
33,6605
CARGILL

WhatsApp’ın beklenen özelliğinden yeni görüntü paylaşıldı

WhatsApp, kullanıcıların birbirlerine karşı duygularını ifade etmelerini kolaylaştırmak için çalışıyor. Beta aşamasına geçildiği öğrenilen …

WhatsApp’ın beklenen özelliğinden yeni görüntü paylaşıldı
598
A+
A-

WhatsApp, kullanıcıların birbirlerine karşı duygularını ifade etmelerini kolaylaştırmak için çalışıyor. Beta aşamasına geçildiği öğrenilen ‘tepkiler’ işlevi sayesinde, herhangi bir mesaja yalnızca emoji ile tepki verilebilecek. Halihazırda iMessage, Facebook Messenger ve Instagram Mesajlar dahil olmak üzere çoğu platformda var olan bu özellik yakında WhatsApp’a da gelecek.

Mesajlaşma platformu sınırlı sayıda kullanıcı kitlesiyle mesaj tepkilerini test ediyor. Özelliğe erişimi olan WABetaInfo, WhatsApp’ın ayarlar kısmına eklenen ve tepkiler işleviyle bağlantılı olan yeni seçeneği paylaştı.

WhatsApp mesaj tepkilerini bildirim olarak alabileceksiniz

Kullanıcılar, her mesajın üzerine yerleştirilecek emoji sayesinde birbirlerine tepki bıraktıklarından haberdar olacaklar. Bunun yanı sıra WhatsApp, tepkilerin bildirim olarak gönderilmesine de izin verecek. Dilerseniz mesajlarınıza bırakılan her emoji için ayrıca bildirimler almayı seçebileceksiniz. WABetaInfo bu seçeneğin ekran görüntüsünü web sayfasından paylaştı. Beta kullanıcılarına ulaştığını da belirtti.


Fotoğraf: WABetaInfo

Ayarlar > Bildirimler kısmına ‘Tepki Bildirimleri’ isimli yeni özellik eklendi. Anlaşıldığı üzere bu varsayılan olarak aktif gelecek. Fakat isterseniz ‘Bildirimleri Göster’ seçeneğini kapatarak, tepki bildirimlerini devre dışı bırakabileceksiniz. Eğer ‘bildirimler gelsin ama ses çıkmasın’ istiyorsanız, yine aynı ayarlardaki ‘Ses’ seçeneğini kapatarak bu isteğinizi gerçekleştirebileceksiniz.

WhatsApp’ın testine devam ettiği tüm özellikler gibi, Tepki Bildirimleri özelliği de şimdilik beta aşamasında. Edinilen bilgiye göre iPhone kullanıcılarının erişimine açılmakla birlikte yakında Android‘e de gelecek. WhatsApp, mesaj tepkilerini hayata geçirdikten sonra eş zamanlı olarak bildirimler de dünya genelinde kullanıma sunulmuş olacak.

KAYNAK: SHİFTDELETE