enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,1817
EURO
34,9253
ALTIN
2.474,01
BIST
10.899,28

Koronaya karşı en büyük silah kişisel hijyen ve güçlü bağışıklık

Koronaya karşı en büyük silah kişisel hijyen ve güçlü bağışıklık
A+
A-

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsüne halen bir tedavi yöntemi bulunamamasının yanı sıra bağışıklık sisteminin güçlü tutulması ve kişisel hijyen korunmada çok önemli yer tutuyor. Uzmanlar yapılan bilimsel yayınlarla bağışıklık sistemimizin korunmasında ağız hijyeninin önemine dikkat çekiyor. Samsung güvencesinde 65 ülkede 30 yıldır sektör lideri Aquapick, üstün teknolojisiyle ağızda yüzde 100 hijyen sağlıyor.

Çin’de başlayıp dünya genelinde yayılmasını hızla sürdüren korona en önemli gündem maddelerinden biri olmaya devam ediyor. Tedavisi henüz bulunamayan ve birçok can kaybına neden olan ‘korona’ virüsünden korunmak için kişisel hijyen öne çıkıyor. Bağışıklık sistemini etkileyen virüs, ağız bakımının önemini de gözler önüne seriyor.

Bağışıklık sistemini işlenmemiş gıda tüketimi, çiğ sebze ve meyve tüketimi, yeşil yapraklı bitkiler, karoten içeren besinler, taze sebze – meyve suları, uyku düzeni, egzersiz yaparak ve bol gün ışığı alarak güçlendirilebileceği biliniyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmede, el ve ağız bakımı gibi kişisel hijyen tedbirlerinin de çok büyük önemi bulunuyor. Diğer insanlarla kişisel mesafeyi korumak, elleri sıklıkla yıkamak, kolonya ve dezenfektanlar ile hijyen sağlamak, özellikle yabancı yüzeylerle temas sonrasında ellerin hijyenini sağlamadan yüze, ağza, buruna ve gözlere temastan kaçınılması gerekiyor. Ayrıca yetersiz ağız bakımı bağışıklık sisteminin düşmesinde ve solunum yolu rahatsızlıklarına ciddi olumsuz etki yarattığı bilimsel olarak aktarılıyor.

Ağız duşu solunum yolu patojenlerine karşı koruyucu
Virüsten korunmak için bu süreçte kişisel ağız bakımına da ciddi derecede özen gösterilmesi gerektiği belirtiliyor. Ağız temizliğinin yeterli yapılmadığı durumlarda meydana gelen diş eti hastalıkları, zatürre, astım, akciğer iltihaplanması ve faranjit gibi hastalıklar ile sıkça karşılaşılmasına ve bağışıklık sisteminin düşmesine neden olduğu aktarılıyor. Tüm bu hastalıklar ve korona virüsünden korunmak için düzenli ağız hijyeni önem arz ediyor. Diş fırçalamanın ise ağız içinde yüzde 30 hijyen sağladığı bilimsel araştırmalar neticesinde ortaya çıkıyor. Korona virüsünün yayılmasının ardından Aquapick tarafından yapılan bilimsel çalışmalarda gargara ve yüksek hijyen sağlayan ağız duşu ile ağız bakımı yapan kişilerde ağız ve solunum yollarında hijyen sağladığı tespit edilmiş. Ayrıca ağız duşu ile yapılan iyi bir ağız hijyeninin ağız ve solunum yolu patojenlerine (hastalık oluşturan virüs) maruz kalma riski yüksek olan kişiler için ciddi bir koruyuculuk sağladığı ortaya konmuş. Ağızda biriken kalıntılar ve yetersiz hijyenin diş eti hastalıklarını arttırdığı ve bağışıklık sistemiyle solunum yolu rahatsızlıklarını tetiklediği belirtiliyor.

ETİKETLER: , , ,