enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
21,1058
EURO
22,6403
ALTIN
1.319,97
BIST
5.114,97
CARGILL

Bulutistan 4. lokasyonunu açtı

Bulutistan 4. lokasyonunu açtı
490
A+
A-

Bulut çözümler sunan teknoloji şirketi Bulutistan, 4. lokasyonunu açtığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre şirket, Ankara’da KKB Anadolu Veri Merkezi içinde faaliyete geçirdiği bulut alt yapısıyla , öncelikli finansal kurumsal olmak üzere tüm sektör şirketlerinin BT operasyonlarına yüksek SLA ile bulut hizmetleri verecek.

Pandemi sürecinde beklenmeyen bir hızla dijitalleşen iş dünyası, bulut bilişim servislerine yöneliyor. Statista verilerine göre dünya genelinde şirketlerin %61’i, 2020’de bulut servislerinde öngördüklerinden daha fazla ihtiyaç duyduklarını belirtiyor. Dijital Türkiye Platformu’nun KPMG Türkiye ile birlikte hazırladığı “Dijitalleşme Yolunda Türkiye 2021” raporuna göre, ülkemizin dijital direnç kazanması için 2025’e kadar orta ve büyük ölçekli işletmelerin bulut bilişim kullanım oranlarının en az %60’ın üstüne çıkmasına ihtiyaç bulunuyor. Bu durum, bulut tabanlı veri merkezlerine olan ihtiyacı da artırıyor. Hibrit çözümler sunan yerli bulut sistem entegratörü Bulutistan, İstanbul’ da Equinix Dudullu, Kağıthane Flat ofis Premiertürk ve İzmir Vodafone birveri merkezlerinin ardından Ankara’da 4. Lokasyonunu KKB Anadolu Veri Merkezi’nde açarak bu talebe yanıt verdiğini duyurdu.

Dünya standartlarında Bulut Hizmetleri

Bulut Hizmetleri operasyonlarının kesintiye uğramaması ve şirketlere verilen hizmetleri yaygınlaştırmak için 4. Lokasyonlarını açıktıklarını ifade eden Bulutistan Operasyon Yöneticisi Ekrem Sekman, “Halihazırda konumlandığımız Equinix, Premier ve Vodafone veri merkezlerine ek olarak KKB Anadolu Veri Merkezi’nde de yerimizi aldık. Ankara’daki KKB Anadolu Veri Merkezi, Uptime Institute tarafından en yüksek kullanılabilirlik standardında hizmet verdiğini belgeleyen Tier4 sertifikasına sahip. Merkez, temelde finansal mevzuatlara uygun olarak kurulacak Türk finans sektörü bulut teknolojileri platformu hizmetlerini sektör kuruluşlarının hizmetine sunuyor. Reel sektör kuruluşları da yine aynı platform üzerinden teknolojiye düşük maliyetlerle erişerek verimliliklerini artırma imkânı buluyor. Aynı zamanda KKB’nin yüksek güvenlik standartlarının geliştirilerek uygulandığı örnek bir veri merkezi tesisi olarak da konumlanıyor. Bulutistan olarak burada hizmete sunduğumuz Yeni merkez ise BT operasyonlarının kesintiye uğramaması için Bulutistan’ın şirketlere verdiği hizmetleri yüksek kalitede bir hizmetle yaygınlaştırmasını sağlıyor. B2B olarak müşterilerimize bulut teknolojilerinin seçimi, temini ve bulutlar arası geçiş olmak üzere 360 derece hizmet veriyoruz. Pazaryeri mantığında konumlandığımız sektöre de, çok sayıda servis sağlayıcının hizmetini tek elden sunuyoruz” dedi.

“Kesintisiz hizmet için yatırımlarımız devam edecek”

Bulutistan CEO’su Begim Başlıgil ise konuya ilişkin olarak, “Alanında deneyimli 40’ın üzerinde ekip arkadaşımız ve stratejik çözüm ortaklarımızla, EMEA’nın yanı sıra Türkiye’nin en hızlı büyüyen birinci teknoloji şirketi olarak konumlanıyoruz. Her biri alanında lider 300’ü aşkın şirket ve holdinge sunduğumuz yenilikçi hizmetlerle tüm verilerin bulutta güvenle işlenmesini, saklanmasını ve anlık olarak erişilebilir olmasını sağlıyoruz. Bulut bilişim servislerine ihtiyacın artmasıyla bizler de veri merkezi ağımıza bir yenisi daha ekledik. İş dünyasına kesintisiz bir erişim sağlamak ve dijitalleşmeyi en ince ayrıntısına kadar titizlikle yürütebilmek için veri merkezi yatırımlarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.